جشنواره كن یا لحن تند سیاسی فیلم تازه «استون»؟
جنجال بر سر اكران عمومی «وال استریت2»


خبرگزاری فارس: تعویق زمان اكران عمومی فیلم افشاگرانه و ضد سرمایه‌داری «وال استریت 2» ، باعث تعجب و حیرت اهالی سینما، منتقدان و دوستداران سینمای غیر متعارف و مستقل شده است.


به گزارش خبرگزاری فارس، كمپانی «فوكس قرن بیستم» با اعلام این خبر كه «وال استریت 2» پنج ماه دیرتر از زمان تعیین شده قبلی به روی پرده سینماها می‌رود، صنعت سینما را شوكه كرده است.

برخی از تحلیل‌گران اقتصادی سینما علت تعویق زمان نمایش عمومی فیلم را،به دلیل روحیه ضد سرمایه‌داری تند آن می‌دانند.
اما سخنگوی كمپانی فوكس این تحلیل را رد می‌كند و می‌گوید دلیل اقدام جدید مسئولان كمپانی، مسائل سیاسی نیست.

ساخته جدید «الیور استون» قرار بود 23 آوریل اكران عمومی شود، ولی اكنون 24 سپتامبر به عنوان زمان جدید اكران عمومی آن اعلام شده است.

به گفته سخنگوی كمپانی فوكس : «فیلم استون به جشنواره بین‌المللی كن دعوت شده است. به همین دلیل مسئولان جشنواره از ما خواستند تا قبل از اولین نمایش بین‌المللی فیلم در كن، ما آنرا در آمریكا اكران عمومی نكنیم. احساس ما این است كه «وال استریت 2» ‌می‌تواند موفقیت خوبی در جشنواره كن كسب كند. به همین دلیل درخواست مسئولان جشنواره برای تعویق اكران عمومی فیلم در خاك آمریكا را قبول كردیم.»
جشنواره بین‌المللی كن از 12 تا23 مه برپا می‌شود.
اما سوالی كه تحلیل‌گران اقتصادی مطرح می‌كنند این است كه اگر نمایش «وال استریت 2» در جشنواره كن دلیل اصلی تعویق نمایش عمومی فیلم در آمریكاست،چرا اواخر سپتامبر به عنوان تاریخ جدید نمایش عمومی آن اعلام شده است؟
آنها می‌پرسند علت یك وقفه چهارماهه از ماه مه تا سپتامبر به چه دلیل است!
به گفته آنها، «وال استریت2» بلافاصله پس از پایان جشنواره كن، می‌تواند در آمریكا اكران عمومی شود و دلیلی برای تأخیر طولانی در ارتباط با زمان نمایش عمومی آن نیست.
در قسمت دوم فیلم، «مایكل داگلاس» دوباره نقش گوران گكو سرمایه‌دار تشنه قدرت و ثروت را تعریف می‌كند، كه در منطقه وال استریت كار می‌كند.
او برای قسمت اول فیلم در سال1987،جایزه اسكار بهترین بازیگر مرد را دریافت كرد.
در قسمت دوم فیلم «شیا لابوف» با وی همبازی است.